کالیته پارچه مبلی گونی بافت

پارچه مبلی گونی بافت یکی از انواع پارچه مبلی های پرفروش می باشد. پارچه مبلی گونی بافت دارای دو نوع ایرانی و چینی می باشد.

پارچه مبلی گونی بافت ایرانی توسط کارخانه در یزد تولید می شود و به صورت بافت می باشد. یعنی سبک تولید این پارچه به صورت بافت تار و پود پارچه با چله کشی روی ماشین بافت انجام می شود.

پارچه مبلی گونی بافت چینی هم جزو پارچه های وارداتی می باشد و علاوه بر قیمت بالایی که دارد دسترسی به آن هم به خاطر کمیاب بودن آن سخت است.

پارچه گونی بافت دارای دو طرح ساده و طرح دار می باشد.

خرید پارچه گونی بافت

پارچه مبلی گونی بافت طوسی

خرید پارچه مبلی گونی بافت به دو صورت عمده و متراژ می باشد. در خرید عمده می توان پارچه را مستقیما از خود تولید کننده در کارخانه تهیه کرد و از آنجایی که این پارچه در یزد تولید می شود اگر خرید از خود کارخانه انجام شود بسیار به صرفه خواهد بود.

در خرید متراژ هم می توان پارچه را از فروشگاههای فروش پارچه های مبلی با قیمت بالاتر تهیه کرد.

در خرید عمده از آنجایی که پارچه گونی بافت در کارخانه در یزد تولید می شود، اگر بتوان خرید را از خود کارخانه انجام داد، از نظر قیمت بسیار به صرفه تر است

نوع دیگری از خرید به صورت اینترنتی می باشد در خرید اینترنتی سفارش پارچه به صورت تماس تلفنی از مجموعه داده می شود و از طریق انواع سیستم جمل و نقل به مشتری تحویل داده می شود. مجموعه مبلی پوش این امکان را دارد که این پارچه را به صورت حضوری و تلفنی در اختیار مشتریان قرار دهد ۰۹۱۲۶۵۴۰۲۱۸

پارچه گونی بافت درشت

پارچه مبلی گونی بافت نوک مدادی

پارچه گونی بافت دارای دو نوع بافت ریز و درشت می باشد که هر دو در بازار موجود بوده و هر دو هم پرفروش می باشند.

پارچه گونی بافت ریز بافت بیشتر برای روکش مبل استفاده می شود و از گونی بافت درشت برای پرده روتختی رومیزی و خود مبل هم استفاده می شود.

اینکه کدامیک از بافتها برای استفاده بهتر است، کاملا سلیقه ای بوده و به جنس پارچه ارتباط زیادی ندارد. چرا که جنس پارچه کاملا مورد تایید است.

قیمت پارچه گونی بافت درشت

رنگ روشن پارچه مبلی گونی بافت

قیمت پارچه گونی بافت درشت بالاتر از پارچه گونی بافت ریز بالاتر می باشد این پارچه دقیقا دارای همان بافت گونی بافت ریز می باشد منتها با سبک بافت درشتتر

در قسمت پشت پارچه گونی بافت از یک لایه لمینت یا آستر استفاده می شود که این آستر از جنس نمد و رنگ سفید می باشد

قیمت پارچه گونی بافت درشت به دلیل بافت درشتتر و ترکیب نخ بیشتر، کمی بالاتر است ضمن اینکه از این نوع پارچه در بسیاری موارد از جمله در دکوراسیون داخلی نیز استفاده می شود.

با افزایش قیمت نخ مصرفی در این پارچه، قیمت این پارچه هم افزایش می یابد

پارچه گونی بافت ملانژ

پارچه گونی بافت ملانژ

پارچه گونی بافت ملانز نیز یکی از انواع پارچه گونی بافت می باشد از نظر ظاهر تفاوت زیادی بین این نوع گونی بافت با دیگر پارچه های گونی بافت نیست اما گونی بافت ملانز دارای قیمت بالاتر و عرض بیشتر می باشد

این نوع گونی بافت دقیقا تحت همین نام یعنی ملانژ در بازار شناخته می شود.

ترکیب رنگ در گونی بافت ملانژ بسیار متنوع تر از دیگر گونی بافتهاست

پارچه گونی بافت ساده

کالیته پارچه گونی بافت

پارچه گونی بافت ساده نسبت به گونی بافت طرح دار دارای فروش بالاتر بوده و موارد استفاده بیشتری دارد معمولا برای مبل و پرده بیشتر از گونی بافت ساده استفاده می شود.

این پارچه دارای سبک تولید متفاوت بوده و توسط دستگاه با نخ به صورت تار و پود بافته می شود.

معمولا از نوع گونی بافت ساده و طرح دار در کنار هم استفاده می شود برای کوسن از نوع طرح دار و برای خود مبل از نوع ساده گونی بافت استفاده می شود.

قیمت پارچه گونی بافت ساده

کالیته پارچه مبلی گونی بافت ساده

قیمت پارچه گونی بافت ساده به دلیل اینکه در داخل و توسط کارخانه های یزد تولید می شود، بسیار مناسب است. در حدی که با وجود کیفیت و جنس عالی که دارد، اما دارای قیمت بسیار عالی است.

این پارچه را می توان با قیمت متری کمتر از ۱۰۰ هزار تهیه کرد در حالی که اگر به صورت عمده تهیه شود، دارای قیمت بسیار کمتر خواهد بود

این قیمت خرید مستقیم از کارخانه است در حالیکه قیمت همین پارچه در بازار فروش پارچه مبلی بسیار بالاتر است.

کارخانه تولید پارچه گونی بافت

پارچه مبلی گونی بافت طرح دار

پارچه گونی بافت مبلی در کارخانجات یزد تولید می شود. این پارچه کاملا به صورت بافت بوده و دارای تار و پود است.

کیفیت پارچه های تولیدی در کارخانجات یزد بسیار باکیفیت است و از نخ با کیفیتهای مختلف تولید می شود. این پارچه پس از بافت به آن لمینت زده شده و آستر پشت پارچه به آن استحکام کافی برای تبدیل شدن به پارچه مبلی را می دهد.

لازم به ذکر است که نوع گونی بافت تولید شده در کاخانجات یزد، از نوع ریزبافت می باشد.

معایب پارچه مبلی گونی بافت

پارچه مبلی گونی بافت مدل طرح دار

از معایب پارچه گونی بافت، این است که در هنگام کشیدن روی کار ممکن است حالت چین افتادگی داشته باشد البته این به مهارت رویه کوب بستگی دارد اما چون این پارچه به صورت بافت است و تار و پود پارچه کنار هم قرار می گیرند، ممکن است چین بیوفتد که البته این حالت نیز با لمینتی که پشت پارچه قرار می گیرد، به حداقل می رسد.

یکی دیگر از معایب پارچه مبلی گونی بافت رنگ بندی محدود آن است زیرا این پارچه چون به صورت بافت می باشد، و از نخ رنگ شده استفاده می شود دارای رنگ بندی محدود است.

مگر گونی بافت ملانز که دارای انواع رنگ بندی می باشد.